Makaleler » Makaleler » Balık Gelinlik Modeli Nedir ? Neden bu ad verilmiştir ?

Balık Gelinlik Modeli Nedir ? Neden bu ad verilmiştir ?

Balık Gelinlik Modeli Nedir? Neden bu ad verilmiştir?

Balık model, bel kısmı vücuda tam oturan, dizlere kadar dar ve dizlerden başlayarak ayaklara doğru genişleyen bir gelinliktir. Görünüş olarak da balığa benzediği için ismi balık gelinlik olarak anılmıştır.

Deniz kızı gelinlik olarak da bilinen bu kesim, tüm vücut hatlarını sergilemektedir. Bu açıdan bakıldığında oldukça iddialı ve feminen bir görünüm sunar. Yıllardır modası geçmek bilmeyen bu model gelinlikler, kabarık gelinliklerin yanında sade bir görünüme sahip olsa da seçilen kumaşın kalitesi, gösterişi ve el işçiliğinin kalitesi balık model gelinliği oldukça gösterişli ve havalı bir görünüme kavuşturacaktır.

Balık Gelinlik Modeline Uygun Mekanlar

Düğün teması, kır düğünü ya da havuz başı olarak planlanıyorsa bu model bir gelinlikle muhakkak tüm ilgi gelinin üzerinde olacaktır. Elbette şık ve lüks bir mekanda da bu kesim bir gelinlik rahatlıkla tercih edilebilir.

Balık Kesim Gelinlik Modeli Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Balık kesim tasarımlarda, dantel detayının kullanılması  bu model gelinlikleri daha şık ve gösterişli bir görünüme kavuşturacaktır. Bu modelde kullanılan kumaş ve kesim de aynı tarzı yansıtırsa, gelinin şıklığına katkı sağlayarak güzel bir bütünlük oluşturur.

Bu yüzden ilkbahar gelini olacaklara özellikle bu tarzda bir gelinlik seçmelerini tavsiye ediyoruz. Balık gelin modelinde bir gelinlik giymeye karar verdiyseniz, bu tasarıma en çok sırt dekolteli bir detay yakışacağını bilmelisiniz.

Son dönemin en etkileyici gelinlik modellerinden olan balık kesim gelinlikler, oldukça iddialı seçimlerdir. Ve her gelin kendi düğününde bir parça iddialı, kusursuz ve şık görünmek ister. Fakat herkes, vücudunu yeterince iyi tanımayabilir. Hal böyle olunca akla gelen ilk soru da hangi tür gelinlik giyilmesi gerektiğidir.

Bu noktada, vücut hatları düzgün, uzun boylu ve kilo sorunu olmayan kişiler için balık kesim gelinlik, kusursuz görünüm sağlayacak harika bir seçim olacaktır.

Ancak balık kesim bir gelinlik tercih ettiyseniz, kumaş seçimini çok doğru yapmanız gerek. Aksi halde zarif bir şıklık yerine tam tersi bir durumla karşı karşıya kalmanız muhtemel.

Balık Kesim Gelinlik Modeli Çeşitleri

Denizkızı modeli olarak da bilinen balık kesim gelinlik, vücut yapısını etkileyici bir şekilde ön plana çıkaran zarif bir modeldir. Bu modelde iki çeşit alternatif vardır.

Tam Balık Gelinlikler

Bu modeldeki gelinlikler, vücudu dizlere kadar sıkıca sarar. Dizlerden sonra ise kuyruk şeklinde, keskin bir biçimde ayak bileklerine doğru genişler. Ancak sizi uyarmalıyız ki tam balık gelinliklerde hareket etmek biraz zor olabilir. Bu yüzden yarım balık modelde kalçadan sonra genişleme olduğundan daha rahat hareket edebilirsiniz.

Yarım Balık Gelinlikler

Daha hafif balık kesimlerde ise kumaş, vücudu kalçaya kadar sarar ve kalça bitişinden sonra yine kuyruk biçiminde aşağıya doğru genişlemeye başlar. Bu model gelinliklere de yarım balık gelinlik denmektedir.

Balık Kesim Gelinliklerde Yaka Modelleri

Balık kesim gelinliklerde, etek haricinde yaka modelleri de çeşitlilik gösterir. Balık kesim etekle birlikte kullanılabilecek en iyi yaka straplez, V yaka ve kayık yaka modelidir. Bunun dışında bu model gelinliklerde uzun veya yarım kol ile birlikte uzun bir kuyruk son derece uygun bir seçim olacaktır.

Balık kesime en çok yakışan bir diğer detay sırt dekoltesidir. Bu yüzden straplez yaka ile rahat edemem diyenlerdenseniz, balık kesim gelinliklerde hafif bir sırt detayı ile birlikte ince askılar kullanırsanız bu da iddialı bir şıklık sağlayacaktır. Ancak bu model gelinliklerde tek omuz üstlerden olabildiğince uzak durmalısınız.

Kimler Balık Kesim Gelinlik Modeli Giymelidir?

Balık kesim gelinlik modeli kusursuzluğu ifade eden bir tasarıma sahiptir. Bu yüzden her vücut tipi için uyumlu olmayabilir. A kesim gelinliklerin tersine balık kesim bir model giymek için kusursuz bir vücut gerekir. Tam balık gelinlikler için gelin adayının, uzun boylu ve düzgün bir fiziğe sahip olması gerekir. Vücudu tamamen sardığından, giymek biraz cesaret gerektirse de kilo sorunu olmayan ve fit bir vücuda sahip gelin adaylarının en çok tercih ettiği model bu gelinliklerdir.

Ancak yarım balık modeller, tam balık kesimler kadar kusursuz sert çizgilere sahip değildir. Boyun uzun olması, bu model için yine önemli bir detay lakin hafif balık etli gelin adayları da korse kullanarak yarım balık gelinlikleri tercih edebilirler. Böylelikle kalça bölgesindeki fazlalıkları kamufle edebilirler.

Kimler Balık Kesim Gelinlik Modeli Tercih Etmemelidir?

Balık kesim gelinlikler, kısa boylu ve kilolu gelin adaylarının kesinlikle kaçınması gereken bir modeldir. Ancak yine de balık modelde ısrarcı olanlar, yarım balık modelini tercih edebilirler.

 

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
powered by ShopPHP | v4